Discipline equals achievement.

Discipline equals achievement.

Dat las ik ergens. Zonder discipline geen drive en zonder drive geen vooruitgang. Als je ‘vast’ zit, niet vooruit komt, aangeslagen bent of weet dat iets veranderen moet, dan zul je ergens de discipline moeten vinden om je plan uit te zetten en door te gaan. Een ander zal het namelijk niet voor je doen. Door een plan te hebben en gedisciplineerd aan de slag te gaan neem je controle over je doelstelling.

Ook diegene die wel gedisciplineerd werkt heeft het ergens moeten leren. Je oefent en leert wat wel en niet voor jou werkt. Wat niet werkt zet je aan de kant en je gaat door met wat je wel aanstaat. Ben je type dat met To Do lijstjes werkt, prima. Wil je wat anders, experimenteer ermee. Vindt een manier waardoor jij je plan kunt uitvoeren.

Leer herkennen wat wel en niet voor jou werkt, ook als iemand je iets aanbiedt. Leer herkennen en vraag om tijd om erover na te denken. Luister naar je onderbuikgevoel en leer ‘ja’ zeggen tegen goede voorstellen die voor jou 1) leerzaam zijn 2) dat geld oplevert 3) je op de een of andere manier verder brengt. Leer daardoor ook ‘nee’ zeggen. Wat niet voor jou werkt en niet bij jou past moet je overslaan.

Communiceer helder en duidelijk je plan. Praat over je plan, blog over je plan, laat mensen weten waar je heen wilt. Daardoor zijn er overal verbindingen, draadjes, mensen die willen helpen. Als je niets communiceert weet een ander niet waarmee je bezig bent en waar je naartoe wilt.

Geef het tijd. Meestal ben je zo gedreven dat je snel alles voor elkaar wilt zien. Dat kan soms best snel gaan, maar vaak ook niet. Dat is helemaal niet erg. In die tijd kun je overwegen welke andere opties er zijn. Bekijk een situatie, opdracht, doel vanuit meerdere oogpunten. Kies dan welke manier jij hanteren wilt. Daar heb je tijd voor nodig.

Discipline is jezelf een schop onder je kont geven. Jezelf huiswerk geven en taken volbrengen. Afstrepen. Aan het eind van de dag, week, opdracht ben je blij dat je gefocused was en je doel bereikt hebt. Target practice.

6 reacties op “Discipline equals achievement.

  1. Discipline doodt vaak het enthousiasme, vind ik een probleem. Het is wel nodig om iets te bereiken, maar tegelijkertijd gaat veel van het plezier er vanaf.
    Dat ‘nee’ zeggen om de goede redenen ben ik pas de laatste jaren gaan leren, klopt heel goed wat je daar zegt.

  2. Jouw stukjes vallen bij mij soms precies op hun plek! Heel fijn, deze, voor vandaag.

  3. @Karin: ik kan niet meer tegen het woord uitdaging. Dat maakt het voor mij alsof ik me er doorheen moet vechten of worstelen, en op termijn werkt dat niet bij mij, moet ik concluderen.

    Ik kreeg trouwens gisteren voor de zoveelste keer een voorstel dat ik mooi even aan jouw driepuntencriterium kan onderwerpen.
    Aan punt 1 en 3 wordt voldaan, dat wel.

  4. Kun je ook zeggen dat als je ergens de disipline niet voro hebt, je niet op de goede weg zit. Als je iets echt leuk vind en echt bij je past gaat alles als vanzelf toch? Zit je niet met tegenzin een plan uit te werken omdat je het zooo leuk vind dat het niet bij je opkomt neit alle onderdelen even leuk te vinden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>