Creatief schrijven op je blog.

‘Hoe schrijf ik op een creatieve manier?’ ‘waarover schrijf ik?’ ‘Hoe kan ik een stukje dat saai is opleuken?’

Daar zijn een aantal trucjes voor. Een paar van die trucjes zal ik hieronder uitleggen, andere trucjes vertel ik donderdag tijdens de blogcursus.

1. Verzamel woorden in een mindmap. Dat kan online maar ook met een papier en pen. Als je het woord bloem zou moeten uitbouwen dan kun je opschrijven wat de kleur van de bloem zou zijn, wat de bladerstructuur is, het gevoel dat de bloem je geeft, etc. Het woord bloem is nu abstract maar als je het verder gaat omschrijven is die bloem opeens veel meer dan dat.

2. Snel schrijven. Gewoon beginnen. Niet teveel nadenken. Zet de tijd op vijf minuten en schrijf over wat het eerste is wat in je opkomt. Je zult in het begin niet goed weten wat je met die tijd aan moet, maar je wordt gedwongen te schrijven en door het blijven schrijven kom je tot de ontdekking dat je ook echt meer kán schrijven. Soms verbaas jij jezelf!

3. Nuanceren. Harde woorden zacht maken. Abstracte woorden worden concreet. Een scheldkanonnade wordt omgebogen tot een mening wat hout zaagt.

Ten slotte geef ik je een groen/gele cirkel cadeau. Ik vraag je ernaar te kijken en daarna eens te gaan schrijven wat het is. Voor jou.

3 reacties op “Creatief schrijven op je blog.

  1. Voor mij geldt soms ook: niet nuanceren. Alle verzachting eruit halen. Hard, open en eerlijk. Zeggen wat je voelt, ook als het confronterend is voor jezelf. En niet wachten tot het gevoel is afgevlakt, meteen de emotie eruit.

  2. @Jooper: heb ik ook hoor. soms wil je ook nog jezelf zijn. sommige mensen willen dit eigenlijk niet en vragen zich af hoe zij omgaan met content als het kritisch wordt …

  3. @Karin
    Het verschilt bij mij per onderwerp. Soms is het erg lekker om meteen die eerste rauwe emotie eruit te knallen, vooral als iets je dwars zit. Aan de andere kant kan ik me goed voorstellen dat dat niet zo’n goed idee is als je blog je zakelijke uithangbord is. Dan is het verstandig om eerst even na te denken voor je iets online zet ;-)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>