38. Presteer je onder druk of niet?

Ik begin ben begonnen met een serie vragen aan mezelf. Vragen die een ander aan mij zou kunnen stellen en die ik ook aan jou zou kunnen stellen. Over creativiteit. Waar is het bij jou begonnen en ontstaan en wat doe je ermee, of ben je het kwijtgeraakt? Wil je het (terug)vinden? Doe je mee? Reageer en zet je link in de comments of reageer in de commentbox. Je kunt alle creativiteitsvragen hier terugvinden.

Creativiteitskwesties vergen inspiratie en voldoende tijd om je inspiratie te laten schijnen. Voldoende vrijheid voelen, zonder druk, is essentieel. Toch presteren veel mensen ook onder een bepaalde druk en tijdsspanne. Ik ben daarin erg dubbel. Geef me een gevoel van verplichting en ik blokkeer maar geef me een deadline en ik plan mijn voorbereiding op tijd maar knal pas echt op het allerlaatste moment.

Hoe ga jij om met tijdsdruk, het gevoel van moeten en presteren?

3 reacties op “38. Presteer je onder druk of niet?

  1. Het komt heel regelmatig voor dat ik, terwijl ik een deadline voor een artikel heb, blogpost na blogpost tik en ook elders van alles schrijf, maar dat het artikel blijft liggen tot de allerlaatste uurtjes. Pas dan slag ik er in om echt door te pakken. Vreemd verschijnsel, maar het heeft alles te maken met de vrijheid van een blog, vermoed ik.

  2. Leuke vraag. Mijn antwoord is dat ik ook het dubbele zoals jij dat ervaart herken. Soms kan ik heel slecht tegen druk. Voor mij geldt heel erg of het iets is wat ik leuk vind. Of ik er met alle ziel en zaligheid mijn tanden in wil zetten. Is dat niet het geval dan gaat druk zich tegen me keren. Is dat wel zo dan kan de druk niet groot genoeg zijn. Voorbeelden? Een studieopdracht die niet lekker loopt. Vervelende druk. Een artikel op tijd af krijgen? Positieve druk. Ik voel naar aanleiding van jouw blogpost een eigen blogpostje opkomen. :-)

  3. Pingback: Presteer je onder druk of niet? « Michel ten Hoove

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>