Pay a Blogger Day.

‘A week ago we announced the Pay a Blogger Day that happens today, on 29th of November. The reception has been very good, with lots of people liking the idea of putting bloggers into the spotlight for all their hard work.’ — Flattr.

Meerdere malen blogde ik er al over, in hoeverre een blogger geld vraagt voor zijn blogs. De meesten onder ons zullen verontwaardigd hun wenkbrauwen ophalen en zeggen dat bloggers toch vrijwillig stukjes tikken en dus niet hun hand hoeven op te houden! Toch vraag ik je heel eventjes stil te staan bij al die blogs die je misschien dagelijks leest. Misschien ben jij er zo eentje die ‘s morgens opstaat en als een van de eerste je laptop openklapt om rechtstreeks, samen met een kop dampende koffie, je RSS feed naloopt.

Je dagelijkse portie blogs.

Omdat je ervan leert, omdat het nieuwswaardig is, omdat het vermakelijk is, omdat het onderhoudend is en interessant en omdat het je laat nadenken en misschien in sommige gevallen aanzet tot actie. Deze blogs doen er dus toe. Ze zorgen ervoor dat je nadenkt, overpeinst of actief mee aan de slag gaat door een tip op te volgen of creatief bezig te zijn. Kortom, deze bloggers, die op hun bank of achter hun bureau de tijd en energie nemen je te informeren en te entertainen, maken een verschil.

Een poosje geleden stond pontifikaal op mijn blog een button om te doneren. Een kop koffie. Ik heb daar zo af en toe rond de twee euro vijftig mogen ontvangen van collega bloggers en mensen die ik niet kende. Een blijk van waardering. Dat mijn blog ertoe doet. Of omdat men daadwerkelijk iets overnam of kon gebruiken. Dat voelde fijn, die kleine bijdrage. {Ik haalde de button later weer weg omdat er een rel ontstond toen Wikileaks gebanned werd door PayPal.}

Bloggers bloggen omdat ze een onuitputtelijke drive hebben tot schrijven en melden. Ze hebben een onuitputtelijke energie om mee te delen, te vertellen en te vermaken. Bovendien bloggen bloggers omdat zij houden van een blog. Hun blog is hun speeltuin waarin alles kan en mag. En toevallig heeft de blogger in de loop der tijd een club trouwe volgers gekregen die hen volgt. Van de blogs die ik volg sinds 2003 zijn er nog maar een paar die hards die trouw zijn blijven bloggen. Ik volg ze. Hun blogs zijn mooi, vermakelijk, interessant, opvallend en laten me nadenken. Dat zijn blogs die best een bijdrage van me mogen ontvangen. Omdat ze ervoor zorgen dat ik rijker ben.

Zou jij een kop (_)] over hebben voor een goed blog?

Meer blogs over doneren:

Een donatie voor blogs.
Een donatie voor blogs, deel 2.
Doneren werkt.
Voor mooie, nuttige dingen geef ik geld!

3 reacties op “Pay a Blogger Day.

  1. Voor een aantal blogs zou ik maandelijks wel iets over hebben. Het zijn er niet veel, maar wel vaste weblogs die ik zo’n 2x per week lees. Ik heb zelf ook zo’n knop, en kreeg in het begin nog wel eens iets, maar inmiddels is de nieuwigheid ervanaf :-) Ik denk er zelf ook over om die knop weg te halen.

  2. @Esther: dacht later, als men écht wat wilt schenken, vragen ze m’n bankrekening nummer wel. ;-)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>