142 woorden, 1 minuut leestijd.
Sinds vanmiddag zie ik meerdere libellen in de achtertuin. Ze zitten dicht bij elkaar op de tuinverlichting, die ’s avonds bij de schemering automatisch aangaat en een warme gloed over de tuin verspreidt. Ik blijf er mijn blik op werpen, het gaat vanzelf. Rode libellen zag ik voor het eerst tijdens een vakantie in juli, toen we over een vlonderpad door een Gelderse heidelandschap liepen.
Libellen hebben me altijd gefascineerd. Hun sierlijke, slanke vormen en de verscheidenheid aan kleuren zijn prachtig om te zien. Vroeger kwam ik ze vaak tegen tijdens mijn werk. Jaren geleden werkte ik in een huis aan een sloot, waar grote bruine en blauwgroene libellen over het water vlogen.
Het is bijzonder dat ze nu op de tuinverlichting zitten, maar ik geniet ervan om naar ze te kijken. Ik las dat libellen graag muggen eten, en dat komt goed uit, want de afgelopen weken ben ik flink lekgeprikt.
Ontdek meer van Karin Ramaker.
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.